SMRK

Smrk třídy S1 je nejčastěji používané stavební konstrukční řezivo. Smrk dodáváme nesušené, nařezané přímo z pilařské výrobny. Je zde i možnost využít pěkné pohledové kvality dřeva, kdy se musí řezivo ohoblovat a natřít znovu impregnací. Smrkové dřevo tř. S1 má vlhkost do 30 % - 35 % a kvůli běžnému pracování mokrého dřeva, může časem popraskat nebo se zkroutí, avšak toto nemá žádný vliv na jeho pevnost.

Několik klíčových charakteristik o smrkovém stavebním konstrukčním řezivu třídy S1:

Smrk je jehličnatý strom, který patří do čeledi borovicovitých. Jedná se o běžný druh dřeva používaný ve stavebnictví díky svým dobrým mechanickým vlastnostem.

Třída S1 znamená, že dané dřevo splňuje určité normy a kritéria pro stavební konstrukce. Třída S1 je jednou z kategorií evropské normy EN 338, která specifikuje technické vlastnosti dřeva používaného ve stavebnictví.

Smrkové stavební konstrukční řezivo třídy S1 má dobrou pevnost a tuhost, což jsou klíčové vlastnosti pro jeho použití jako nosné konstrukční materiál.

Řezivo je vždy ošetřeno impregnačními látkami, které zvyšují jeho odolnost proti hmyzu, plísním a hnilobě.

Smrkové stavební konstrukční řezivo třídy S1 se používá pro různé stavební konstrukce, jako jsou krovy, stropní trámy, sloupy, a další nosné prvky.